•  Počet návštěvníků: Bazén 94 , Sauna 26  |
  • Aktuální teploty:
Aquadrom Most
PROVOZNÍ DOBA pro veřejnost
Pondělí (sanitární den) 12:00 - 21:00 hodin
Úterý, Čtvrtek 06:00 - 21:00 hodin
Středa, Pátek, Sobota, Neděle 09:00 - 21:00 hodin

ČASTÉ DOTAZY - FAQ

Doplatky za překročení

Otázka
Dobrý den, prosím o vysvětlení, jak se doúčtovává částka za vstupné. Dnes jsem si zakoupila dopoledne v 11,15 hodinu plavání. Hodinky mi ukázaly, že ve 12,45 mám opustit placený prostor. Bohužel jsem to nestihla a placenou zónu jsem opustila ve 12,46 a můj doplatek byl 5Kč, který jsem uhradila. Na můj dotaz kolik je doplatek a jaký je systém doúčtování mi bylo zodpovězeno, že minuta je 0,33 Kč/ min. Na Vašich stránkách je psáno 0,66Kč/min. Při tak krátkém překročení a doplatku 5Kč nesedí ani jedna varianta. Prosím o vysvětlení - ráda bych měla jasno, kolik činí doplatek za minutu nebo jak systém doúčtovávání vlastně funguje. Na Vašich stránkách jsem se to nedozvěděla a na kase též ne. Váš bazén i saunu navštěvuji často a chci tuto informaci vědět přesně, abych se příště nemusela s obsluhou dohadovat.
Odpověď

Dobrý den a dobrý dotaz.  Je to malinko složitější – snad to dobře vysvětlím… Koncepce výpočtu překročení u běžných vstupů a  kategorií na bazén je jednotná a počítá se po minutách tak, aby zákazník nebyl „potrestán“ za to, že se mu u nás líbilo a že si pobyt na bazénu prodloužil. TOHLE JE DŮLEŽITÉ VEDĚT, protože pokud si u nás na AQUADROMU koupíte hodinu a zůstanete 3 hodiny, měla byste celkově zaplatit stejně, jako když si při příchodu rovnou zakoupíte 3 hodiny. TAKHLE TO NA VĚTŠINĚ KOUPALIŠŤ NENÍ.

Pokud se tedy podíváte na náš ceník, jsou z uvedeného důvodu  rozdíly mezi 1 – 2 – 3  hodinou u všech běžných kategorií vždy stejné, je to 20,- korun.  Např.:  kat. DOSPĚLÍ: 1hod/100 – 2hod/120 – 3hod/140,-Kč.  Rozdíl mezi hodinami je 20 korun. Tzn.: že jedna minuta stojí 20 : 60 = 0,33 Kč. 3 hodiny dle ceníku stojí 140,-  a 1hodina + 2 za překročení (celkem tedy zase 3 hodiny) stojí 100 + (120min x 0,33) = 140,-   Uvedený příklad platí pro tyto kategorie:

DOSPĚLÍ     DĚTI, studenti, důchodci, ZTP a ZTP/P     Komb. BAZÉN + SAUNA dospělí     Komb. BAZÉN + SAUNA děti    RODINNÉ VSTUPNÉ dospělí    RODINNÉ VSTUPNÉ děti

PŘEKROČENÍ“ SE ZAČNE POČÍTAT,  JAKMILE PŘETÁHNETE ZAKOUPENÝ ČAS + 30-TI MINUTOVOU REZERVU NA PŘEVLÉKÁNÍ, KTERÁ JE U VŠECH DRUHŮ VSTUPŮ. 0,33 Kč/min se připočítává i majitelům permanentek a abonentních hodinek.

A stejné je to v sauně, kde je sice omezená kapacita, ale ani tam nikoho netrestáme a nikdo neplatí za překročení žádné „penále“, jen to, co by běžně platil. Rozdíl je pouze v tom, že zde je sazba  0,66 Kč /1min, protože kategorie:

SAUNA dospělí    SAUNA děti, studenti, důchodci, ZTP a ZTP/P    SAUNA rodinné vstupné dospělí    SAUNA rodinné vstupné děti,  mají rozdíl mezi časy 40,-korun/hodinu (př. Dospělí: 1,5hod/130 – 2hod/150 – 3hod/190)

 A teď to co vás zajímá a čeho se týká Váš případ.  U hodně zlevněných a zvýhodněných vstupů pro kategorie:

ŠKOLY, skupiny s doprovodem  a RANNÍ a dopolední kondiční plavání,  je to jinak. Zde je rozdíl mezi jednotlivými hodinami pouze 10Kč. Překročení se nepočítá po minutách, ale tak jak to bylo dříve – po půlhodinách.  Za každou započatou půlhodinu (tedy i za jednu minutu navíc, což je Váš případ) naskakuje rovnou překročení 5,- korun.  Ani zde není hlavním důvodem někoho za překročení potrestat, i když…, má to v podstatě 3 důvody:

Ten první a zásadní je technického rázu, protože ranní plavání se překročením času po dvanácté hodině mění na běžný druh vstupného, kde je 20-ti korunový rozdíl mezi hodinami a nelze zde v  pracovat se dvěma různými sazbami za překročení (ani to nejde nastavit do systému)
Další důvody máme jako provozovatel: snažíme se  našim zákazníkům cenově kondiční plavání zvýhodnit, aby všichni, kteří o něj mají zájem, mohli chodit klidně 3x týdně. Z toho důvodu jsme poměrně nedávno ranní plavání prodloužili do 12-ti hodin a rozšířili z původního úterý a čtvrtku na celý týden…  To je dostatečný rozsah. Proto nechceme, návštěvníkům umožnit, aby přišli třeba v 11,45 a překračovali čas do odpoledních hodin, kdy jsou tréninky, za stále zvýhodněnou cenu. Ranní cena a plavání by takhle někomu mohlo skončit až večer v osm hodin…
Při ranním plavání je také trvalý přetlak na drahách plaveckého bazénu, takže je i v rámci ostatních návštěvníků „milé“, když se dodržují zakoupené časy a všichni se „vystřídají“.
 

Tak snad jsem to vysvětlil dobře, pokud ne, pamatujte si, že:  POKUD MÁTE RANNÍ PLAVÁNÍ A VIDÍTE, ŽE VÁM NESTAČÍ PŮLHODINA NAVÍC A ŽE  NESTIHNETE ODEJÍT VČAS, NEMÁ CENU SE HONIT, PROTOŽE PŘEKROČENÍ JE ROVNOU 5 KORUN ZA PŮL HODINY, TEDY I ZA MINUTU, JAKO VE VAŠEM PŘÍPADĚ…